Trail Blazer Run sponsored by VICTORY BREWING CO.
5 Mile Trail Run/1.5 Mile Fun Hike


CURRENT PARTICIPANTS




First Name Last Name Age Gender Group
Lindsay Abel 42 Female
Jeremy Adams 38 Male
wendy andrasko 44 Female
Adam Arrowsmith 35 Male
Ron Aurely 36 Male
CHRISTOPHER BANDOIAN 35 Male
Debbie Barbato 52 Female
Linda Barchet 53 Female
Janet Bauver 52 Female Team USH
Jane Bergan 52 Female
Jackie Bertolami 50 Female No
Chris Bienick 37 Male
Kristina Blair 26 Female
Mary Blanco 62 Female
Jeremy Bochert 36 Male
Andy Boquist 49 Male Boquist Boys
Cole Boquist 19 Male Boquist Boys
Justin Boquist 46 Male Boquist Boys
Dayton Boquist 16 Male Boquist Boys
Mackenzie Breinlinger 24 Female
Tiffany Burke 43 Female
Matthew Bush 33 Male
Charles Campbell 60 Male No
Jeff Cantlin 42 Male
Trevor Cantlin 8 Male
Michael Cattell 45 Male Cattell
Katy Cattell 10 Female Cattell
Donna Cattin 56 Female
Kyle Centrella 33 Male
Alyssa Centrella 34 Female
Carlos Ciruelos 38 Male
Alexandria Combs 24 Female
Muriel Contreras 28 Female M&M
Brian Courtney 40 Male Courtichs
Erin Courtney 37 Female Courtichs
Kaitlyn Cross 25 Female
James Cuddy 53 Male Team Badass
Gary Cunningham 52 Male
Bonnie Curdt 27 Female
Katy Davis 22 Female
Jeffrey DeFazio 42 Male
Brian Denney 41 Male
Andrew DiProspero 48 Male
Zach DiProspero 14 Male
Carla DiProspero 49 Female
Ryan Dixon 35 Male Dixon
Kathy Dixon 35 Female Dixon
Liam Dixon 6 Male Dixon
Cain Dixon 4 Male Dixon
Jackie Druecker 13 Female
Jackie Druecker 13 Female
Dylan Drumm 23 Male
Jim Drumm 53 Male
Bob Durborow 36 Male
Lynne Eisman 53 Female
Cherie Enderlin 29 Female Team Truskey
Jeff Engelbrecht 59 Male
Lynne Erickson 32 Female
Jonathan Evans 42 Male
Regina Evans 53 Female
Rachel Evans 21 Female
William Everett 50 Male
Mike Fabel 42 Male
Amy Fabel 37 Female
Alison Fetter 26 Female
Bernie Fritz 58 Male PSU
Marissa Fritz 22 Female PSU
Terry Gallagher 44 Male
Kyle Gallagher 24 Male Team USH
Peter Gardner 27 Male
Amy Gaudioso 42 Female Team Badass
Vince Gay 32 Male
Pamela Gess 48 Female
Glenn Gess 49 Male
Stephanie Giangiulio 57 Female Team USH
Pat Githens 21 Male Team USH
Chrissie Goeske 38 Female
Callie Gritt 29 Female
Monica Habash 30 Female M&M
Rachel Hagan 35 Female
Erik Haggblom 45 Male
Stephen Hamel 29 Male
Nancy Hanson 54 Female
ted harlan 41 Male
Emily Hartman 24 Female
harry hatzipavlides 53 Male
Cathy Hilliard 47 Female
Mark Hoffman 38 Male
Justin Hudson 31 Male
Jill Humenick 41 Female J3
John Humenick 41 Male J3
Jason Jacques 37 Male J3
Julie Jasper 48 Female
Bearj Jehanian 55 Male
Paul Karmilowicz 28 Male
Katlin Karmilowicz 26 Female
Barb Kavetski 51 Female Kavetski Family
Ed Kavetski 50 Male Kavetski Family
Brenden Kavetski 17 Male Kavetski Family
Andrew Kavetski 12 Male Kavetski Family
Colleen Kelley 32 Female Wanger Family
Lisa Kenny 26 Female
Tim Kettlety 41 Male
Scott Klein 37 Male
Jim Knapp 53 Male
David Knappenberger 50 Male
Caitlin Kriebel 32 Female
Kristen Ladd 38 Female
Liam Ladd 7 Male
Michael Lee 45 Male
Joanne Lepage 52 Female
Matthew Litke 31 Male
Allison Lopez 38 Female
Mark Lucas 49 Male
Fred Lukens 60 Male
Maureen Lukens 57 Female
Kathryn MacNeil 33 Female
Greg Manning-Smith 28 Male
Amanda Marie 23 Female
Kari Matthews 40 Female
Teresa McBreen 54 Female
Abigail McCourt 30 Female Team USH
katie McCrory 34 Female
Ciaran McCrory 37 Male
Lara McDowell 13 Female McDowell
Declan McDowell 9 Male McDowell
Cade McDowell 9 Male McDowell
Andrew McDowell 50 Male
Dave Mchoul 49 Male
Heather McIntosh 42 Female
Lynn McLaughlin 30 Female
Tim Milich 13 Male
Zach Miller 33 Male
Michael Mize 37 Male
MB Moran 45 Female
Melissa Mullins 37 Female Team USH
Ali Neveil 25 Female Team Temple Law
Emily Newhard 25 Female Water St. Wonders
Tanya Otto 45 Female No
Dolores Peralta 33 Female
Dolores Peralta 33 Female
robert perna 64 Male
Colleen Perrin 49 Female
Megan Petty 40 Female
Barbara Raifsnider 55 Female
Melissa Remsburg 35 Female
Stephanie Ribaudo 31 Female
Jonathan Rizzo 25 Male PSU
Ed Robins 60 Male
Janine Roe 48 Female
Tyler Ronayne 20 Male
Beth Rosica 49 Female
Kevin Rothwell 39 Male
Gary Rowles 51 Male
Kara Rubinich 38 Female Courtichs
Josh Rubinich 40 Male Courtichs
Thomas Rullo 11 Male
Bob Rullo 41 Male
Dave Russell 22 Male Team USH
Laura Saad 24 Female
Anthony Salata 30 Male
Rachel Salik 27 Female
Joanne Samples 49 Female No
Jennifer Sarno 38 Female Team Badass
Cory Sarno 39 Male Team Badass
Eric Schleusner 30 Male
Heidi Schricker 47 Female
Michael Selby 36 Male Team USH
Carol Sellers 58 Female Team Temple Law
Radek Semon 12 Male
Andrew Semon 44 Male
Timothy Shenk 35 Male
Jamie Sheridan 23 Female PSU
Philip Sitsis 57 Male
Amy Skiles 29 Female Team Temple Law
Amanda Skiles 26 Female Team Temple Law
Mike Smith 31 Male
matt spohn 33 Male
Chris Steiner 42 Male
Brody Stevens 37 Male
Stephen Stoulis 33 Male Team USH
Rebecca Stratton 43 Female
Margie Swart 56 Female
Austin Szatkowski 31 Male
Nancy Tanzola 39 Female
Kally Tarditi 40 Female
Nadya Teubert 28 Female
Corey Thesen 30 Male Team USH
David Trapani 54 Male
Nathan Tressler 24 Male
Timothy Truskey 29 Male Team Truskey
LJ Truskey 56 Female Team Truskey
TJ Truskey 7 Male Team Truskey
Ross Unruh 60 Male
Mary Lou Unruh 60 Female
Luca Urbanic 10 Male
MIchael Van Wyk 35 Male
Mike Vanscoy 44 Male
Anthony Wagner 45 Male
Lara Wagner 41 Female
Barbara Wakefield 59 Female
Lauren Walker 31 Female
Erik Walker 35 Male
Patricia Waltz 51 Female
Daniel Wanger 31 Male Wanger Family
CHRISTIAN WHITEMAN 46 Male
heather willey 37 Female J3
Doug Willmott 51 Male
Michael Wilson 37 Male Wilson
Nathan Wilson 8 Male Dixon
Soren Wilson 6 Male Dixon
Graham Wilson 3 Male Dixon
Will Wood 43 Male
Liam Wood 12 Male
Jaime Zimmerman 39 Female
Mark Zimmerman 41 Male

    RACE SPONSORS

    Paradise Farm Camps
    Victory Brewing Co.
    ACE Hardware of West Chester
    In-Fleet Truck Service
    A.J. Blosenski, Inc. Trash & Recycling
    Brandywine Valley Heating & Air Conditioning
    Riley Riper Hollin & Colagreco
    Brickhouse Environmental
    Dan Malloy Paving, Inc.
    H.A. Thomson Company
    R.H. Reinhardt Co.
    Stillman Volvo
    Unruh Turner Burke & Frees
    Carroll Engineering Corporation
    Buckley Brion McGuire & Morris LLP
    Thomas Comitta Associates, Inc.
    Pro Signs
    Here We Go Photography
    Krapf School Bus
    Penn Office Products
    University Student Housing
    Rothwell Document Solutions
    Pine Street Carpenters, Inc.
    3D Auto Body & Collision Centers
    Gateway Medical Associates
    StanAb, LP
    Jane Chalfant, Inc.
    Reilly & Sons, Inc.
    D.L. Howell & Associates / Howell Kline Surveying
    Orange Theory Fitness of West Chester
    Cook's Service Co.
    Reino's Design Print Mail
    Established Traffic Control
    Little's of Downingtown
    Keystone Collections Group
    Philadelphia Runner
    Modell's Sporting Goods